Міжхребцева кила

  Що таке міжхребцева кила?

Дегенеративні процеси в міжхребцевих дисках ведуть до втрати води, зміни співвідношення хімічних речовин в їх складі. В результаті фіброзне кільце послаблюється, втрачає свою еластичність. Найменші травми та посилення тиску провокують його розтягнення, появу мікротріщин. Пульпозне ядро також змінюється. В його складі з’являються більше колагену, воно стає жорстким, легко деформується і розтягує фіброзне кільце. Таке випинання називається протрузією диску.
При різких руках, підйомі вантажів, сидінні тиск на міжхребцеві диски значно збільшується. Якщо вони змінені, може відбутись розрив фіброзного кільця і вихід ядра назовні. Виникає грижа або кила диску.
Найчастіше патологія зустрічається у поперековому відділі хребта (в 48% випадків на стику поперекового і крижового відділів, в 46% — на рівні хребців L4-L5). На другому місці — шийна частина, значно рідше — грудний відділ.
В результаті деструкції тканин розвивається запалення і набряк. Деформований диск може перетиснути нерви і спинний мозок. Все це веде до розвитку симптомів грижі — болю, обмеження руху, напруження м’язів.

Симптоми, які вказують на серйозність ураження нервових корінців:

Біль у нозі, особливо, коли поширюється нижче коліна, найхарактерніший симптом кили міжхребцевого диска. Часто супроводжується відчуттям “мурашок” та онімінням ноги.

   Біль у попереку (часто виникає за кілька тижнів або місяців до появи болю в нозі), болі посилюються при сидінні, кашлі, чханні, намаганні нагнутися вперед та при поворотах на інший бік під час сну.

Якщо у вас з’являється хоча б один з нижченаведених симптомів потрібно негайно звернутись до нейрохірурга:ви втрачаєте контроль над сечовипусканням;

• ви втрачаєте контроль над дефекацією;

• ви відчуваєте оніміння в ділянці промежини;

• у вас з’явилася cлабкість рухів у нозі (стопі, коліні);

• у ваз з’являються ознаки паралічу.

Важливо пам’ятати, що при описаних вище симптомах звертатися за медичною допомогою потрібно протягом перших 24 годин, так як затягування часу може призвести до незворотності втрачених функцій (контроль над тазовими органами, здатність ходити).

Одним з  ефективних методів лікування  кил диску є операція – мікродискектомія.

Для оцінки можливості проходити курс оперативного лікування потрібно:

  1. вислати дані неврологічного статусу та обстежень (МРТ, КТ).
  2. записатись на консультацію до лікаря клініки (необхідна наявність МРТ, КТ)